tylko świeża i zdrowa żywność zadzwoń: 606 925 998 Blog ekspercki - porady Facebook
O mnie

Mam na imię Roma. Z wykształcenia jestem dietetykiem z zamiłowania gastronomem a prywatnie mamą trzech dziewczynek. 11 letniej Hani, 7 letniej Marysi i 6 letniej Marcjanny.
Żyję  w ciągłym biegu, praca, domowe obowiązki. Często zamiast poczytać dziecku książeczkę włączam  im bajkę bo tak wygodnie!  W przerwach między jedną a drugą kreskówką dzieci „zasypywane” są burzą reklam:  zabawek, które są oczywiście wszystkie niezbędne, słodyczy , które są źródłem pożądania bo kolorowe i widziane w TV.  Jak na nie reagować? Zabraniać? Podawać z poczuciem win? Przymykać oczy? A może da się wychować dzieci bez wytworów przemysłu cukierniczego? Słodkie, ale zdrowe – czy to w ogóle jest możliwe?
Jako mama wciąż zadaje sobie te pytania i szukam racjonalnych odpowiedzi.

BLOG

2011-11-18 - Uwaga na słodycze z Chin

Polecam obejrzenie materiału filmowego, który pojawił się w informacjach w Telewizji Polsat. Dotyczy słodyczy pochodzących z Chin, które mogą spożywać nasze dzieci.

>> więcej
2011-10-21 - Pomóżmy Michałkowi

Michałek urodził się 29 sierpnia 2009roku. W czasie swojego krótkiego życia był częstym pacjentem wielu szpitali. Zdiagnozowano u niego nowotwór, który zaatakował gałkę oczną i niestety musi być ona usunięta. Michałkowi potrzebna jest proteza gałki ocznej by mógł normalnie funkcjonować. Potrzebna jest każda złotówka na na leczenie, transport, w przyszłości protezę oka.

>> więcej
2011-07-13 - Słodycze domowe

Spróbujmy stawić czoła słodkiemu potworowi! Alternatywą dla sklepowych słodyczy z wysoko przetworzonych składników niech będą te przyrządzone we własnej kuchni albo w przedszkolnym kuchcikowie. Bez chemii, barwników, aromatów i innych cudów. W dodatku do zrobienia wspólnie z dziećmi co ma równie duże znaczenie.

>> więcej
2011-07-13 - Słodycze w diecie dzieci

To jeden z moich ulubionych tematów do dyskusji z rodzicami dzieci, ile osób tyle oczywiści zdań i opinii. Coraz modniejszy ostatnio zakaz spożywania słodyczy nie jest według mnie  najlepszym pomysłem. Jedzenie powinno być przyjemnością. Poza tym, co to jest słodycz? Bardzo ciężko podać definicję „słodyczy” , jeśli bierzemy pod uwagę dodatek cukru w produktach  i jego obecność ma o tym decydować to niestety „słodyczem” jest w zasadzie wszystko.

>> więcej