Oferta dla przedszkoli

Okres przedszkolny to czas intensywnego wzrostu i rozwoju psychofizycznego dzieci. Prawidłowe żywienie dzieci w tym wieku jest warunkiem ich optymalnego rozwoju, utrzymania sprawności fizycznej, intelektualnej oraz emocjonalnej. Ponadto obniża ryzyko wystąpienia i rozwoju chorób wieku dorosłego, takich jak: otyłość, cukrzyca, czy niedokrwienna choroba serca.

Zgodnie z zaleceniami racjonalnego żywienia przyjmujemy, iż żywienie w przedszkolu obejmuje trzy posiłki i powinno dostarczać ok. 75% całodziennego zapotrzebowania na energię i składniki odżywcze.
W naszej ofercie znajdziecie Państwo wszystkie niezbędne posiłki profilaktyczne dla dzieci:

• śniadanie
  • obiad
  • podwieczorek

Spośród naszych propozycji można dowolnie komponować własne zestawy posiłków, które będziemy dostarczać dla dzieci w Państwa placówce.
Przy planowaniu jadłospisów zwracamy baczną uwagę na  urozmaiceniu posiłków pod względem smaku, zapachu, barwy oraz konsystencji poszczególnych potraw.

Zapewniamy wszelkie diety zarówno alergiczne jak i wyznaniowe.

Nawyki kształtują się od najmłodszych lat życia, dlatego należy uczyć dziecko, jak prawidłowo ma się odżywiać.

Na Państwa życzenie z przyjemnością dostarczymy nasze potrawy do degustacji, aby poznali Państwo ich smak i jakość.