Przygotowywanie posiłków

Nasze posiłkizdrowe i bezpieczne, zawierają wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Przy układaniu jadłospisów bierzemy pod uwagę upodobania dzieci ale również zalecenia Instytutu Żywności i Żywienia oraz Instytutu Matki i Dziecka. Jadłospis przygotowywany jest przez dyploponowanego Dietetyka, na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 26 sierpnia 2015r w sprawie grup środków spożywczych stosowanych w ramach żywienia dzieci w placówkach oświatowych.

Do przygotowywania posiłków używamy wyłącznie naturalnych składników w większości ekologicznych, nie używamy barwników, aromatów ani konserwantów. Nasze posiłki przyprawiamy wyłącznie naturalnymi przyprawami i ziołami, które wzbogacają smak i zapach potraw, zaostrzają apetyt a także ułatwiają trawienie. Dokładamy wszelkich starań, by nasze jedzonko było apetyczne, zdrowe, kolorowe i przede wszystkim smaczne.

Zatrudniamy jedynie profesjonalną kadrę z wykształceniem gastronomicznym. Każdy z nas ma dużą wiedzę na temat żywienia dzieci, doświadczenie i wiele wyobraźni. Lubimy nowe wyzwania i ciągle się czegoś uczymy. Mamy zasadę że chcemy być przyjaciółmi dla dzieci jedzących nasze posiłki i ich rodziców.

Nasza kuchnia spełnia wszelkie wymagania norm europejskich i Państwowej Inspekcji Sanitarnej, mamy wdrożone i certyfikowane systemy jakości GHP, GMP i HACCP.